KONST / Litografier / Litografi 8838697
nr 883 8697
Tom Krestesen
(f. 1927), Danmark
Litografi, Tom Krestesen (f. 1927), man, 25/41, signerad, -75, motivet: 70x53
Tom Krestesen, målare och konsthantverkaee, född i Kolding, Danmark 1927.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 24 mars 2014
kl 18:18:35
24/3 18:13:35
Tom Krestesen
Läs mer om Tom Krestesen
Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Orientmatta